Na pograniczu kultur

Na pograniczu kultur, czyli koncert ekumeniczny na trzy chóry. To niezwykłe wydarzenie będzie miało miejsce już wkrótce, 3 października 2015 o godzinie 19.00 w Kościele Chrześcijan Baptystów przy ulicy Waliców 25 w Warszawie.

W wydarzeniu wezmą udział 3 chóry:
– Białoruski Chór Klasyczny „Concordia Chor” – istniejący od 2007 roku, tworzony przez osoby śpiewające zarówno zawodowo, jak i amatorsko. Został założony w Mińsku, występował na scenie Białoruskiej Filharmonii Narodowej, a także w kościołach na Białorusi, Litwie i w Polsce. W repertuarze chóru znajduje się muzyka antyczna (pisana w XVI w), białoruska muzyka ludowa,  zachodnioeuropejska muzyka epoki romantyzmu, rosyjska muzyka sakralna okresu klasycyzmu,  muzyka nowoczesna, jazz, a także muzyka różnych narodów świata (japońskie pieśni narodowe, muzyka kubańska, pieśni ukraińskie). Chórem dyryguje Galina Kazimirovskaja.

– Chór Gospel „Sienna Gospel Choir” – powstał przy Stołecznym Zborze Kościoła Zielonoświątkowego na Siennej w 2001 roku inicjatywy dyrygentki, Anny Bajak. Od ponad 12 lat chór śpiewa i ewangelizuje koncertując w kraju i za granicą. Od wielu lat chętnie angażowany jest przy dużych produkcjach telewizyjnych i radiowych, przede wszystkim ukierunkowanych na działanie prospołeczne i charytatywne, jak np. akcja „Kocham nie biję”. Chór współpracuje z wieloma utalentowanymi wokalistami i instrumentalistami.

– Chór Żydowski „Clil” – chór amatorski, śpiewający nieustannie od 2003 roku, uczestniczący w licznych wydarzeniach kulturalnych i religijnych związanych z tematyką żydowską. Chórem dyryguje Wojciech Pławner.

Sobota, 3 października 2015
godzina 19.00
Kościół Chrześcijan Baptystów ul. Waliców 25, Warszawa
wstęp 25 zł